Naționalele U21 și U20 ale României vor juca meciuri internaționale la Târgoviște în luna martie.

Nationalele U21 si U20 ale Romaniei vor juca meciuri internationale la Targoviste in luna martie

Naționalele U21 și U20 ale României vor disputa meciuri internaționale la Târgoviște în luna martie

Echipele naționale de fotbal U21 și U20 ale României se pregătesc să joace la stadionul „Eugen Popescu” din Târgoviște, în luna martie, conform anunțului oficial al Federației Române de Fotbal. Aceste meciuri internaționale reprezintă o oportunitate importantă pentru tinerii fotbaliști români de a-și demonstra talentul și abilitățile pe un teren de fotbal recunoscut.

Naționala U21 va avea ca adversar echipa din San Marino pe data de 31 martie, partidele desfășurându-se în cadrul preliminariilor pentru EURO 2027. Aceasta competiție va fi o reîntoarcere pe stadionul din Târgoviște pentru tricolori, care au mai evoluat pe acest teren în trecut, având în vedere că ultimul meci susținut acolo a fost împotriva Muntenegrului în septembrie 2024, încheiat cu un rezultat strâns.

În paralel, naționala U20, sub conducerea antrenorului Adrian Iencsi, va înfrunta echipa Poloniei pe 27 martie, la ora 17:30. Acesta va fi ultimul meci pe teren propriu din cadrul sezonului Elite League, unde echipa română a reușit până acum două rezultate de egalitate în confruntările cu formațiile Portugaliei și Cehiei, consolidându-și astfel experiența internațională.

Biletele pentru ambele meciuri vor putea fi achiziționate atât online, cât și la casieria stadionului în ziua desfășurării jocurilor. Prețurile biletelor sunt accesibile, variind între 10 și 30 lei, iar tinerii sub 24 de ani, împreună cu copiii, beneficiază de reduceri speciale, încurajând astfel participarea publicului la aceste evenimente sportive importante.

Citeste si despre...